Garderoba w nowym mieszkaniu – na co uważać?

Sprawdzanie stanu technicznego lokalu to ważna część zakupu nieruchomości. Podczas tych czynności można wykryć różnego rodzaju usterki i nieprawidłowości. Ocena fachowca pozwala również dokładnie zaplanować urządzanie się we własnych czterech kątach.
Garderoba w nowym mieszkaniu - na co uważać

Jeśli masz dylemat dotyczący tego, czy w swojej sypialni da się stworzyć garderobę, warto wziąć pod uwagę specjalistyczne sugestie. Dzięki temu kącik ten będzie zarówno dobrym sposobem na uporządkowanie rzeczy, jak i wygodnym rozwiązaniem pozwalającym ułatwić sobie życie na co dzień, a także synonimem stylu, który po prostu pasuje do gustu domowników. Sprawdź, jak zaplanować stworzenie garderoby we własnych czterech kątach i jak odbiory mieszkań Rzeszów mogą w tym pomóc.  

Garderoba na miarę marzeń – nawet w małym mieszkaniu 

Garderoba w mieszkaniu to marzenie niejednej osoby. Dzięki niej można w końcu cieszyć się porządkiem i wygodnym przechowywaniem ubrań, butów i dodatków. Choć jeszcze niedawno uważana była za element bogatych i wytwornych domów (a nawet za niepotrzebny kaprys), coraz więcej osób decyduje się na to, by stworzyć swój kącik na ciuchy. Co ciekawe, nawet w niewielkich lokalach da się zaplanować takie miejsce. Warto jednak stosować się do ważnych wskazówek. 

Fachowe podejście, czyli dlaczego sprawdzenie stanu technicznego mieszkania może pomóc w planowaniu garderoby 

Odbiór mieszkania pozwala nam zapobiec nierozsądnym wyborom nieruchomościowym oraz zaoszczędzić pieniądze. Fachowcy wykonujący tego typu usługi są również w stanie ocenić i doradzić, w jaki sposób urządzić lokum oraz czy da się w nim zrealizować swoje wizje. Nabycie nowego mieszkania jest więc świetną okazją ku temu, by rozważyć stworzenie garderoby. Najczęściej planuje się ją przy sypialni. Eksperci podkreślają, że nie może być ona zbyt mała – 4m2 to minimum, by móc nie tylko przechowywać w niej rzeczy, ale także wygodnie się przebierać w wyznaczonym miejscu. Oczywiście w garderobie powinno się też znaleźć miejsce na lustra. Urządzanie kącika na ubrania wymaga więc dokładnego przemyślenia, co sprawdzi się w danym mieszkaniu oraz jakie są oczekiwania domowników. W końcu ma być jednocześnie stylowo i komfortowo. 

Zobacz też:  Zielone ubrania - jak łączyć kolory i fasony aby stworzyć modną stylizację

Gdzie jest idealne miejsce na garderobę? 

Wspomniano już garderobę najczęściej tworzy się w sypialni. Jednak w jakiej jej części będzie się prezentować najlepiej? Niektórzy decydują się na umieszczenie jej za łóżkiem – tak, by nie rzucała się w oczy przy wejściu do pomieszczenia. Inni preferują mieć wszystko w zasięgu wzroku i planują urządzenie kącika ubraniowego naprzeciw łóżka. 

Kupujesz mieszkanie? Już teraz pomyśl, jak będzie wyglądać Twoja garderoba 

Kupno mieszkania to czas ogromu emocji, snucia planów i kontrolowania stanu technicznego lokalu. Podczas poszukiwania wymarzonego lokum warto od razu brać pod uwagę nawet te z pozoru mało istotne kwestie. Jeśli marzymy o garderobie, warto na wstępie przeanalizować, czy w mieszkaniu da się np. wybudować dodatkową ściankę, która będzie oddzielać sypialnię od miejsca na ubrania. Oczywiście garderobę można stworzyć również w bardziej oszczędny i prowizoryczny sposób – np. ustawiając szafy w konkretny sposób – jednak przeprowadzka do nowego domu powinna być świetnym pretekstem do tego, by zająć się tym na poważnie. 

Na co uważać – kwestie techniczne 

Warto pamiętać o tym, że w garderobie powinna być wentylacja. Na etapie remontu należy więc wziąć pod uwagę te kwestię, by nie narazić się na powstawanie wilgoci lub pleśni (w kwestiach technicznych pomogą odbiory mieszkań Rzeszów). Istotne jest także to, by zadbać o odpowiednie oświetlenie. Chyba każdy choć raz w życiu był w sklepowej przymierzalni, której światło przyprawiało o dreszcze. Tworząc domową garderobę lepiej uniknąć tych błędów. Przydatne – oprócz standardowego oświetlenia wewnętrznego – mogą okazać się listwy ledowe, które włączają się automatycznie po wyczuciu ruchu w pobliżu. Dzięki temu nawet, gdy jest ciemno, łatwo znaleźć to, czego się szuka. Poza tym, klimatyczne oświetlenie tworzy też przytulny klimat – a tego nigdy za wiele w sypialni. Oczywiście w garderobie nie powinno zabraknąć akcesoriów – drążki, wieszaki, organizery, szuflady na bieliznę mile widziane.  

Zobacz też:  Szare ubrania - jak łączyć kolory i fasony by stworzyć ciekawy look

Źródła 

1. https://developres.pl/porady/urzadzenie-garderoby-kilka-porad,297.html 

2. https://urzadzaj.pl/garderoba-przy-sypialni-wskazowki-i-poradyZobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też