Jakie okulary wybrać, gdy na co dzień noszę eleganckie koszule?

Mężczyzna w białej koszuli i okularach przeciwsłonecznych

W eleganckich stylizacjach nie ma miejsce na jakiekolwiek niedociągnięcia – tutaj każdy szczegół musi być idealnie dopracowany. Bardzo ważnym elementem są dodatki, w tym również okulary, jakie dobierzemy do klasycznej koszuli. Które modele sprawdzają się idealnie?

Klasyka zawsze w modzie

Eleganckie koszule najczęściej zestawiamy z garniturem, choć można je nosić również do stylizacji typu casual business. Bazują one na nieco mniej oficjalnych rozwiązaniach – przykładowo, dozwolony jest tutaj sweter zamiast marynarki. Niemniej jednak ubiór zawsze pozostaje w klasycznym, eleganckim tonie. Dlatego też musimy zadbać o odpowiednie okulary, które będą stanowiły kropkę nad “i” całej stylizacji. Dobrze sprawdzają się przede wszystkim modele uniwersalne, w stonowanych kolorach. Klasyką pozostaje czerń, która jest nie tylko bardzo elegancka, lecz również pasuje do koszuli, swetra czy marynarki w każdym kolorze. W tym kontekście doskonałym wyborem będą okulary cartier. Możemy również wybrać modele z przezroczystymi oprawkami, które w ostatnim czasie zyskały ogromną popularność. Pamiętajmy, aby do eleganckich koszul nie dobierać kolorowych oprawek – te sprawdzą się wyłącznie w przypadku codziennych, luźniejszych stylizacji. Nie będą natomiast najlepszym wyborem dla ludzi ze świata biznesu.

Czym się kierować, dobierając okulary korekcyjne do eleganckich koszul?

Osoby, które preferują elegancki styl, powinny wybrać okulary emporio armani, które delikatnie podkreślą całą stylizację, a jednocześnie nie wybiją się na pierwszy plan. Bardzo istotny jest kształt oprawek, który warto dobrać przede wszystkim do kształtu twarzy. Eleganckie oprawki nie mogą być zbyt grube – takie modele zdecydowanie silnie przykuwają uwagę, a takiego efektu chcemy ostatecznie uniknąć. Problemem w tym kontekście okazują się grubsze szkła, które wybierają osoby z dużą wadą wzroku. Zazwyczaj rekomenduje się dobranie do nich grubszych oprawek, tak aby całość wyglądała spójnie. Obecnie jednak możemy skorzystać z rozwiązań, dzięki którym można ograniczyć grubość szkieł do minimum. Warto się na nie zdecydować, jeśli chcemy wyglądać elegancko każdego dnia. Okulary powinny również posiadać odpowiednie filtry, które przydają się zwłaszcza w przypadku, gdy na co dzień spędzamy sporo czasu przed ekranem komputera.

Zobacz też:  Pomarańczowe ubrania - jak łączyć kolory i dodawać akcesoria

Gdzie kupić profesjonalne okulary korekcyjne?

Dobór odpowiednich, eleganckich okularów korekcyjnych nie powinien być kwestią przypadku. Najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie salonu optycznego, w którym będziemy mogli przymierzyć poszczególne oprawki. Do takiej wizyty należy jednak właściwie się przygotować, zakładając jedną z eleganckich koszul. Dzięki temu sprawdzimy, czy okulary pasują do naszej twarzy, a także stylu, jakie wybieramy na co dzień. Pamiętajmy, że idealnym wyborem będą przede wszystkim modele klasyczne, które sprawdzają się w niemal każdej sytuacji. Możemy nosić je nie tylko do biura, lecz również po pracy, a także w czasie wakacyjnego wyjazdu, podczas którego wybieramy zdecydowanie luźniejsze ubrania. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też